Politika sa nezaobíde bez manipulácie s citmi voličov – ale na ktoré emócie voličov sa zameriavajú lovci hlasov a ľudomilovia? Tu je názor odborníka.
Príslušnosť voličov k ľavici alebo pravici, konzervatívcom alebo liberálom by sa v ideálnom svete mala určovať na základe uceleného systému faktov, ktoré politici poskytujú. Je zrejmé, že politické postoje ovplyvňuje aj vzdelanie, pohlavie a povolanie, ale to zďaleka nie sú všetky faktory. Doktor Amir Levin, riaditeľ Bhava Therapy Group v New Yorku, poukazuje na to, že za politickým presvedčením sa často skrývajú veľmi špecifické emocionálne potreby.
Najsilnejším typom politického posolstva, ktoré doslova preniká do duší ľudí, je apel na základný inštinkt: prežitie a vyhýbanie sa nebezpečenstvu. Ak politici pravidelne využívajú tému straty pre voličov – môže to byť bezpečnosť, pohodlie, sloboda alebo prístup k zdrojom – môžu dúfať, že budú mať ohlas.
Keď sa ľudia niečoho boja a nevedia, ako sa so svojím strachom vyrovnať, menia sa na obete, ktoré budú hľadať pomoc u iných, ktorí zasa využijú ich zraniteľnosť a bezmocnosť vo svoj prospech.
Konštruktívna kritika nie je pre rozvoj o nič menej cenná ako pochvala a uznanie. Lenže…
Často si zle vysvetľujeme skryté odkazy, ktoré nám posielajú ľudia okolo nás. Každý deň sa…
Ak máte aspoň jedného priateľa alebo kolegu, ktorý sa neustále chváli a snaží sa vás…
Závistlivé, vždy nespokojné, nedokážu sa z vás tešiť, snažia sa vás vo všetkom prekonať.... Toto…
Mnohí ľudia majú pravidelne problémy s ochranou svojich hraníc: sme zvyknutí komunikovať pokojne a snažíme…
Superinteligenti často zlyhávajú vo veciach, ktoré sú pre ľudí s priemernou inteligenciou ľahké. Otestujeme to?…