Autori psychoblogu

 

Filip Hric

Filip Hric

autor projektu

Som človek všestranného zamerania. Ale vyštudoval som psychológiu. Fascinuje ma komunikácia a vzťahy. Verím, že keby sme im rozumeli aspoň tak dobre ako gravitácii, žilo by sa nám oveľa krajšie.

Darina Alexyová

Darina Alexyová

autorka

Vyštudovala som psychológiu a živím sa lektorovaním angličtiny. Snažím sa rozvíjať v oboch týchto smeroch a rada ich prepájam. Po rokoch lektorovania na plný plyn a absolvovania rôznych foriem psychologického vzdelávania sa aktuálne venujem rozšíreniu svojho pôsobenia aj na poradenskú prácu. Zaujímajú ma vzťahy, komunikácia, rozvoj a objavovanie nových pohľadov na ne.

Ján Dubčák

Ján Dubčák

autor

Napoly Ajťák, napoly Psychológ a čoskoro otec. Vyštudoval som psychológiu, a pracujem na dokončení psychoterapeutického výcviku. Momenálne sa živím ako Softwareový tester a keď má niekto záujem robím súkromne terapie. Život na týchto dvoch póloch vie vždy prekvapiť niečím novým. To ma na tom baví, ale vie to priniesť aj ťažšie chvíľe. Viac o mojom psychologickom povolaní na www.psychologist.sk

Janette Šimková

Janette Šimková

Moja osobná skúsenosť a záujem o rozvíjanie ľudského potenciálu (z ktorého väčšina z nás spozná a rozvinie len asi 10 %) ma nesmierne motivovali k sprevádzaniu ľudí na ich ceste za sebapoznaním. Stala som sa podporovateľkou, inšpirátorkou a motivátorkou pre ľudí, ktorí hľadajú v živote smerovanie, zmysel, odpovede, rozhodnutia, pozitívne zmeny, alebo samých seba.

Jana Tichá

Jana Tichá

autorka

Študentka posledného ročníka psychológie, odhodlaná získať čo najviac poznatkov do praxe. Mimo štúdia trávim každú voľnú chvíľu v náručí prírody. Miluje fotografovanie, hudbu, tanec a objavovať v ľuďoch nádej, na ktorú už sami zabudli.

Katarína Medzihorská

Katarína Medzihorská

Som otvorený človek, ktorý má rád ľudí a život. Pracujem ako psychologička, a mojím smerovaním v práci je prístup zameraný na riešenie (solution focused approach). Najväčšiu radosť mi robí možnosť byť pri pozitívnych zmenách u mojich klientov, objavovať ich veľkú odvahu a vnútornú silu.

Katarína Gešková

Katarína Gešková

autorka

Neprestajne veriaca v silu a schopnosť človeka meniť veci k lepšiemu, s papierom zo psychológie, s láskou k dobrovoľníctvu a neustálemu vzdelávaniu, s takmer nekonečným bucketlistom a bez hanby, že niekedy emócie naozaj nejdú udržať na uzde.

Kristína Mydliarová

Kristína Mydliarová

Som Tvor, ktorý rád tvorí a sem tam si pomáham písmenkami. Milujúc a ďakujúc za svoj život sa snažím naplno Byť a ľudí okolo seba v tom inšpirovať, povzbudiť a svojim spôsobom podporiť.

Michaela Bachroníková

Michaela Bachroníková

Som psychologička, ktorá rada sníva a je vďačná za každý deň. Obdivujem ľudské príbehy, neuveriteľnú škálu spôsobov, akými ľudia reagujú na svoje osudy a silu, ktorú v sebe dokážu objaviť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa vybrala cestou naratívnej a systemickej psychoterapie. Okrem toho rada čítam, píšem a užívam si chvíle s mojimi blízkymi či so sebou samou.

Michal Gačko

Michal Gačko

Som informatik, ktorého viac ako najnovšie technické pokroky, fascinuje ľudské vnútro. Vďaka zvedavosti premáham lenivosť a občas napíšem pár riadkov, aby som sa podelil o svoje vedomosti.

Michaela Lamancová

Michaela Lamancová

autorka

Vyštudovala som psychológiu a po škole som sa venovala hlavne problematike drogovej závislosti u mladistvých. Aktuálne som hlavne manželka a matka ročného syna na rodičovskej dovolenke a zaujíma ma obzvlášť motivácia ľudského správania, ktorá je pre mnohých taká nepochopiteľná a pritom častokrát taká jednoduchá a zrejmá.

Natália Valúchová
Dominika Jenčíková

Dominika Jenčíková

Som študentkou psychológie. Mám rada výzvy, humor a vážim si každú príležitosť, vďaka ktorej sa môžem niekam posunúť a ktorá ma učí novým veciam. Vychutnávam si radosť z maličkostí a fascinujúcich ľudských príbehov.

Petra Labodová

Petra Labodová

Petra som - človek, niektorí mi hovoria aj psychologička. Od skončenia školy pracujem s ľuďmi, ktorí prechádzajú životným obdobím krízy. Rada sa táram a veľa táram.

Silvia Banduričová

Silvia Banduričová

autorka

Ak práve neobieham niektoré krajiny po svete, pohybujem sa medzi oblasťami psychológie a cudzích jazykov. Rada píšem o vzťahoch, o tom, čo nám ich pomáha skvalitňovať, reflexie z rôznych oblastí života a taktiež o rôznych zaujímavostiach, na ktoré natrafím.

Mária Verešová

Mária Verešová

autorka

Som psychologička a matka dvoch malých chlapcov. Baví ma objavovať fascinujúce hlbiny ľudskej psychiky, poznávať príčiny vecí, poznávať seba a pomáhať k sebapoznaniu aj druhým. Aj preto sa orientujem na hlbinnú psychoterapiu.